407437-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – OCT (Optical Coherence Tomography)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOCT (Optical Coherence Tomography)
BeskrivningRegion Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser avtal på OCT (Optical Coherence Tomography) utrustning. Beräknad avtalstid är två (2) år med option om förlängning med tolv (12) månader + tolv (12) månader. Planerad avtalsstart är 2024-10-18. Det uppskattade behovet under avtalsperioden är sju (7) st utrustningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85990:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33122000 Oftalmologisk utrustning