407483-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Ramavtal avseende Styr- och övervakningsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Denna förfrågan avser ramavtal avseende styr- och övervakningsarbeten för underhålls- och ombyggnadsarbeten inom SISAB:s fastighetsbestånd.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45453000 Reparation och renovering, 45454000 Ombyggnadstjänster, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner