407483-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Fritids-, kultur- och sporttjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av drift av fritidsverksamheten Maria Ungdomsklubb
Referensnummer: SÖD 2021/104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceförvaltningen genomför på uppdrag av Södermalms stadsdelsnämnd en upphandling av driften av Maria Ungdomsklubb.
Upphandlingen syftar till att genom konkurrensutsättning finna den mest lämpade utföraren av verksamheten.
Beställaren avser teckna avtal med en (1) leverantör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212140 Fritidsanläggning, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster, 92331210 Fritidsledning för barn, 98350000 Kultur- och fritidstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen