See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal kemikalier
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för leverans av kemikalier till VA-verksamhetens vatten- och avloppsreningsanläggningar inom Västerviks kommun samt kemikalier till avfalls- och skogsbränsleeldade fjärrvärmeproduktionsanläggningar i Västervik, Gamleby och Ankarsrum.
Intern identifierare: U-126-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 Polymerer
Beskrivning: Polymerer
Intern identifierare: U-126-20241
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 Kol i storsäck, kalk, natronlut 25% och klor
Beskrivning: Kol i storsäck, kalk, natronlut 25% och klor
Intern identifierare: U-126-20242
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3 Flockningsmedel
Beskrivning: Flockningsmedel
Intern identifierare: U-126-20243
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4 Skumdämpare
Beskrivning: Skumdämpare
Intern identifierare: U-126-20244
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5 Natriumkarbonat, natriumklorid, kalciumkloridlösning 36%, natriumbikarbonat
Beskrivning: Natriumkarbonat, natriumklorid, kalciumkloridlösning 36%, natriumbikarbonat
Intern identifierare: U-126-20245
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 6 Kaliumpermanganat
Beskrivning: Kaliumpermanganat
Intern identifierare: U-126-20246
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 7 Kol i bulk, Aktivt kol för värmeprod
Beskrivning: Kol i bulk, Aktivt kol för värmeprod
Intern identifierare: U-126-20247
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 8 Lut 25%
Beskrivning: Natronlut 25%
Intern identifierare: U-126-20248
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtal kemikalier