See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Större mark- och VA- arbeten 2026
Beskrivning: Upphandlande myndighet inbjuder er härmed att inkomma med ansökan om deltagande i upphandling som avser ramavtal som omfattar större mark- och VA- arbeten.
Intern identifierare: KSF2025-00725
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Större mark- och VA- arbeten 2026