407508-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Tumba: Reparation och underhåll av pumpar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll pumpstationer.
Referensnummer: 2017:631
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50511000 Reparation och underhåll av pumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar:
— Pumpservice på renvatten, -avlopps och grundvattenpumpar omfattande underhåll, service och reparationer samt i förekommande fall om-, till och nybyggnadsarbeten av pumpstationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 65100000 Vattendistribution och tillhörande tjänster, 65120000 Drift av vattenreningsanläggning, 65130000 Drift av vattenförsörjningsanläggning, 79993100 Tjänster för drift av anläggning, 90481000 Drift av reningsverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen