2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Tyresö kommun avser upphandla vintervägunderhållning. Arbetet omfattar vintervägunderhållning på gator, vägar, parkeringar, gång och cykelvägar och trottoarer samt torgytor där kommunen är väghållare samt vägföreningar som Tyresö Kommun samarbetar med. Arbetet omfattar ej vägar tillhörande BRF eller vägar tillhörande skolor och fastigheter.
Intern identifierare: KSUH/2025:1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning, 45233141 Väghållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000