Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal systematiskt brandskyddsarbete (SBA)
Referensnummer: 21/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på provning, service och underhåll enligt detta
förfrågningsunderlag med tillhörande bilagor.
Upphandlingen omfattar:
• Provning, kontroll, service och underhåll enligt SBA
• Möjlighet att avropa utbildning samt produkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50413000 Reparation och underhåll av kontrollapparater, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71356100 Tekniska kontroller
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen