407541-2020 - ResultatSverige-Umeå: Coachning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutveckling
Referensnummer: RS 160-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79998000 Coachning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal på ledarskapsutbildning specifikt inom områdena Utvecklande ledarskap (UL) och Indirekt ledarskap (IL). Området omfattar genomförande av utbildningarna UL och IL enligt Försvarshögskolans koncept. Målgruppen är regionens chefer.
Upphandlingen omfattar:
• Utbildning i helgrupp
• Konsulttjänster (handledare UL och/eller IL)
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser. Verksamhet som berör ramavtalsområdet kan bedrivas i egen regi. I sådana fall är ramavtalet att betrakta som ett komplement till den egna verksamheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Utvecklande ledarskap - UL
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79998000 Coachning, 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Indirekt ledarskap - IL
Del nr: 2