407603-2020 - ResultatSverige-Sorsele: Måltidsleveranser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: UH-2020-9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Sorsele kommun inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar mattransporter till barnomsorg och äldrevård, och transport av tvätt från kund till centraltvätten i Sorsele.
Upphandlingen administreras av Arvidsjaur kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen