See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Blekinge kustbana, mötesspår och hastighetshöjning, Produktion.
Beskrivning: Blekingekustbana, mötesspår och hastighetshöjning
Intern identifierare: KOM-408129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45213321 Byggnation av järnvägsstation
Ytterligare klassificering (cpv): 45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar, 45234115 Arbeten med järnvägssignaler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Nytt mötesspår i Bredåkra, Ronneby kommun. Hastighetshöjningar: Byte av växel 101 i Bromölla, Bromölla kommun. Rälsförhöjningar i Sölvesborg, Sölvesborgs kommun. Rälsförhöjningar mellan Karlskrona-Nättraby. Karlskrona kommun. Entreprenaden utförs som utförandeentreprenad.
Intern identifierare: Blekinge kustbana, mötesspår och hastighetshöjning, Produktion.