See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flexibelt videolaryngoskop
Beskrivning: Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser avtal på flexibla videolaryngoskop till öron- näsa- och halsmottagningar, vårdavdelning samt akutmottagning i regionen. Beräknad avtalstid är två (2) år med option om förlängning med tolv (12) månader + tolv (12) månader.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105999:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33168100 Endoskop
Optioner:
Beskrivning av alternativen: - option på mobil stapel/stativ/vagn, - option på teknisk utbildning, - option på servicekontrakt efter utrustningens garantitid