II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79131000 Dokumentationstjänster, 79996100 Dokumenthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lejonfastigheter inbjuder till att lämna ansökan om att lämna anbud avseende upphandling Digital arbetsplats. Lejonfastigheters ambition är att få en strategisk partner som stöttar Lejonfastigheter i arbetet att utveckla den digitala arbetsplatsen så att den möter verksamhetens behov kopplat till Lejonfastigheters effektmål. Lejonfastigheter avser att byta nuvarande digitala plattform, SharePoint 2013, till en tjänst avseende digital arbetsplats baserat på SharePoint 2019 modern och Office 365.