See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av konsultstöd för utvärdering och framtagande av modell för beräkning av kommuners ersättning för insamling av förpackningsavfall
Beskrivning: Med hänvisning till det dynamiska inköpssystemet avseende konsulttjänster inom Klimat- och miljöområdet (NV-00813-23) inbjuder Naturvårdsverket er att lämna anbud i denna upphandling. Naturvårdsverket behöver nu upphandla konsultstöd för utvärdering och framtagande av modell för beräkning av kommuners ersättning för insamling av förpackningsavfall. Naturvårdsverket kommer teckna avtal med en leverantör.
Föregående meddelande: 256945-2023
Intern identifierare: NV-02100-24
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandling i DIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsinbjudan