407745-2026 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll av kylargrupper – Ramavtal avs. service och underhåll av kylanläggningar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avs. service och underhåll av kylanläggningar
BeskrivningRamavtalet avser certifierad drift och underhåll av riksdagens kylanläggningar, inklusive dygnet-runt-jour. Upphandlingen genomfördes som en säkerhetsskyddad upphandling.
Intern identifierare466-2025/26
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
Ytterligare klassificering (cpv): 45331230 Installation av kylutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningRamavtalet avser certifierad drift och underhåll av riksdagens kylanläggningar, inklusive dygnet-runt-jour. Upphandlingen genomförs som en säkerhetsskyddad upphandling vilket innebär att Riksdagsförvaltningen kommer att teckna ett säkerhetsskyddsavtal med den vinnande anbudsgivaren.
Intern identifierareRamavtal avs. service och underhåll av kylanläggningar