40775-2017 - ResultatSverige-Arvika: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsunderhåll, Elarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Arvika.
Nuts-kod SE311 Värmlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Entreprenaden består av ett antal byggnader där underhållsarbete skall ske inom Arvika kommun.
Anbudsförfrågan avser upphandling av löpande underhåll av Fastighetsunderhållstjänster för Arvika Fastighets AB, Arvika Teknik AB, Arvika Kraft AB, Arvika Fjärrvärme AB, Arvika Kommunnät AB, Arvika Näringslivscentrum och Arvika kommun.
Upphandlingen avser ramavtal.
Följande fackområde ingår i upphandlingen:
— Elarbeten.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.