407769-2020 - ÄndringSverige-Östhammar: Snöröjning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning 2020
Referensnummer: KS-2020-512
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Östhammars kommun avser upphandla ramavtal för snöröjning. Upphandlingen delas upp i 15 olika anbudsområden (plogdistrikt). Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller fler anbudsområden. Vid anbud på fler anbudsområden måste kapacitet för att utföra uppdrag vid samma tidpunkt innehas av anbudsgivaren.