407770-2020 - ÄndringSverige-Linköping: Administrativa tjänster för datorer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital signering
Referensnummer: UC-2020-172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72510000 Administrativa tjänster för datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Region Östergötland har för avsikt att digitalisera de administrativa processerna.
Helt eller delat anbud
Anbud ska lämnas på hela uppdraget/omfattningen.
Anledningen till att upphandlingen inte har delats upp i separata anbudsområden är att upphandlande myndighet ser Digital signerings systemet som ett strategiskt anbudsområde som behöver hållas ihop.