407798-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsult: projektering och besiktning för gata, va och mark
Referensnummer: KS 2023/00155
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Teknisk konsult: projektering och besiktning för gata, va och mark.
Ramavtal kommer att tecknas inom följande teknikområden
Teknikområden
1. Projektering: gata, va och mark
2. Besiktning: gata, va och mark
Ramavtal med max fem (5) leverantörer per teknikområde kommer att tecknas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631480 Vägbesiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen