407799-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Vetlanda: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjuk- och förbandsmaterial
Referensnummer: UH-2018-88
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunernas löpande behov av sjukvårds- och förbandsmaterial.
Upphandlingen genomförs för följande kommuner: Aneby, Eksjö, Nässjö, Sävsjö, Tranås och Vetlanda.
Avtal kommer att tecknads med en leverantör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33141110 Förbandsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen