Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss inför upphandling av Städ- och rengöringsprodukter
Referensnummer: FSN 2020-0364
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna externa remiss är att ge leverantörer möjlighet att skriftligen inkomma med frågor och synpunkter på utkast av kravspecifikation, hållbarhetsbilaga och utfasningslista för att kommande upphandling ska få bästa möjliga resultat. Detta genom att ta tillvara branschens erfarenheter och kunskaper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18424300 Engångshandskar, 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39224310 Toalettborstar, 39525100 Dammtrasor, 39713410 Skurmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI