Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött och charkuteriprodukter
Referensnummer: KS 000556/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Båstads kommuns huvudsakliga behov av färskt kött och charkuteriprodukter för successiva avrop och leveranser.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15130000 Köttvaror, 15131100 Korvköttsprodukter, 15131200 Torkat, saltat, rökt eller kryddat kött, 15131400 Varor av fläskkött, 15131600 Produkter av nöt- och kalvkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen