40787-2021 - PlaneringSverige-Stockholm: Defibrillator
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Defibrillatorer med tillbehör
Referensnummer: 21/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33182100 Defibrillator
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till Hearing.
Region Stockholm har för avsikt att starta upphandling inom området defibrillatorer. Inför denna upphandling önskar Region Stockholm få kännedom om de produkter och nyheter som finns på marknaden inom det aktuella upphandlingsområdet.
Upphandlingen omfattar maskiner och förbrukning, defibrillatorer med tillbehör samt utbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen