407892-2019 - ÄndringSverige-Skövde: Högspänningsanläggningar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Ny elförsörjning Skas Skövde
Referensnummer: FAST 2018-656
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45315400 Högspänningsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet omfattar nybyggnad av sjukhusets högspännings- och reservkraftanläggning.