407908-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Ramavtal konsulttjänster inom byggledning och projektstöd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konsulttjänster inom byggledning och projektstöd
BeskrivningVarbergs Bostad bjuder in till att lämna anbud avseende ramavtal för konsulttjänster inom byggprocessen, med huvudsaklig inriktning mot byggledning. Upphandlingen avser att säkerställa Beställarens behov av konsultstöd i planerings-, projekterings- och genomförandeskeden i Beställarens fastighetsbestånd. Det åligger anbudsgivaren att förvissa sig om förutsättningarna för genomförandet av uppdrag.
Intern identifierare2026:101
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000