407979-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Brandbilar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandräddningsfordon Mjölby Boxholm.
Referensnummer: UH-2016-150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144213 Brandbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av 2 st. fordon som ska användas vid olika typer av händelser, t.ex. skogsbränder, översvämningar, trafikolyckor, brand i byggnad m.m. Fordonen skall framföras på olika vägar och väglag och vara beprövade och säkra. Fordonstypen skall vara beprövad och använts i liknande uppgifter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen