407995-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Databastjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rättsdatabastjänst.
Referensnummer: 2.7.2-17784/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
IVO har behov av tillgång till aktuell rättsinformation genom en webbaserad rättsdatabastjänst med kommentarer och analys.
Bakgrund och syfte:
IVO har ramavtal för rättsdatabastjänster vilka löper ut 31.12.2017. Upphandlingen syftar till att säkerställa fortsatt tillgång till aktuell rättsinformation genom en webbaserad tjänst.