408046-2018 - ÄndringSverige-Linköping: Audiovisuell utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildhanteringssystem
Referensnummer: UC-2018-86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32321200 Audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Bildhanteringssystem för operationsrum. Avser överföring av operationsflöde/bild till teamstationer i mosaik. Systemet ska även kunna föra över ljud/bild till konferensrum i utbildningssyfte.
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbud kan lämnas på följande områden:
Enklare dokumenteringssytem