Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förskolemöbler
Referensnummer: 026-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun genomför en gemensam upphandling av förskolemöbler.
Med förskolemöbler avses möbler inklusive tillbehör till avdelningar samt personalrum på förskola. I upphandlingen ingår inte lekmöbler, kontors- och sammanträdesmöbler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39100000 Möbler, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39121200 Bord, 39122100 Skåp, 39122200 Bokhyllor, 39161000 Förskolemöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen