2. Förfarande
Förfarande
Titel: Innerstadsprojektet
Beskrivning: Köp av fastighet och byggentreprenad, se upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70121200 Köp av byggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133394:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45000000 Anläggningsarbete, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45215212 Byggnation av ålderdomshem, 45262690 Renovering av byggnader, 45454000 Ombyggnadstjänster