408221-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Personalförmedling
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster.
Referensnummer: 17/00521
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av rekryteringstjänster inom områdena SEKO-befattningar, tjänstemannabefattningar och chefsbefattningar med personalansvar. Tjänsten innefattar stöd för Kraftringen genom hela rekryteringsprocessen och dess olika steg. Leverantören förväntas även bedriva proaktivt rekryteringsarbete.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen