408227-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Tyresö: Chefsutbildning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarutveckling.
Referensnummer: 2016/KSUH 0091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80532000 Chefsutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Externt konsultstöd i ett Chefs- och Ledarprogram för Tyresös kommuns samtliga chefer, och som innehåller följande 3 delar:
— Individuell Ledarutveckling,
— Ledningsgruppsutveckling,
— Individuell chefscoachning/chefshandledning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen