2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Takskottning
Beskrivning: Uppdraget avser avser snöskottning av yttertak och röjning av nedhängande istappar. Hög beredskap och kapacitet krävs då det kan förekomma akuta utryckningar med kort inställelse under vinterperioden. Uppdragens storlek varierar över åren beroende av väderlek och från objekt till objekt. Samtliga objekt är belägna inom Uppsala kommun. Under avtalstiden kan objekt både tillkomma och utgå.
Intern identifierare: KSN-2026-00820
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000