2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kollektivtrafik - Allmän trafik
Beskrivning: Region Dalarna upphandlar allmän kollektivtrafik med trafikstart 2028-06-12.
Intern identifierare: KTN2023/99
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000