408314-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Kundanpassade operationsset
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKundanpassade operationsset
BeskrivningDenna upphandling omfattar köp av Kundanpassade operations set enligt beskrivning i Upphandlingsdokumenten. En leverantör per område kommer att tilldelas.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100491:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33169000 Kirurgiska instrument, 39518200 Operationslakan, 39518100 Operationsdukar