2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bibliotekstransporter inom Gävleborgs län
Beskrivning: Uppdraget avser transport och sortering av böcker, ljudböcker, filmer, musikskivor, spel och/eller andra biblioteksmedier. Den uppskattade omfattningen av transporterna uppgår till ca 6 000 böcker och andra medier per vecka där backarna distribueras till anvisad plats inomhus på respektive bibliotek.
Intern identifierare: 16032
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Bibliotekstransporter inom Gävleborgs län