408401-2016 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Databasadministratör för MUST STÖDK IT.
Referensnummer: 15FMV11895
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Anbudsförfrågan avseende:
Databasadministratör för MUST STÖDK IT:
Designa databaser, tabeller och index;
Analysera Sybase- och SQL-kod;
Utveckla, installera, testa, och debugga lagrade procedurer och triggers;
Konfigurera replikering;
Granska och prestandaoptimera existerande Sybase- och SQL-kod;
Ta fram förvaltningsplaner för databaser i drift.
Vi tror att du har en mångårig erfarenhet av databasadministration både i utvecklingsprojekt och i förvaltningsuppdrag.
Du är driven och resultatinriktad med god samarbetsförmåga. Du har arbetat i miljöer där mycket hög IT-säkerhet tillhör regel.
Databasansvarig för förvaltningsuppdrag inom MUST STÖDK IT.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen