408422-2024 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Produkter för blås- och tarmdysfunktion
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Produkter för blås- och tarmdysfunktion
Beskrivning: Upphandling av produkter för blås- och tarmdysfunktion exempelvis katetrar, urinpåsar, prolapsringar,
Intern identifierare: 23RGK1571
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt, 33141621 Inkontinensset
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsinbjudan