408446-2018 - ResultatSverige-Falkenberg: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter
Referensnummer: KS2018-299
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Falkenbergs kommun inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende denna upphandling som ska leda till avtal som tecknas med en eller flera leverantörer. Anbudsgivning sker enligt villkor i detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55521200 Måltidsleveranser, 63710000 Kringtjänster för landtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen