See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inbäddningsstationer
Beskrivning: Region Östergötland upphandlar inbäddningstationer till verksamheten för Klinisk patologi vid Universitetssjukhuset i Linköping. Upphandlingen är uppdelad på två anbudsområden: 1) Automatisk inbäddningsstation 2) Manuell inbäddningsstation Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Automatisk inbäddningsstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127540:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Manuell inbäddningsstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127540:Lot:2