See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal snöröjning med tillhörande tjänster i Umeå, Vindeln och Nordmaling kommun
Beskrivning: Ramavtal för snöröjning, halkbekämpning med tillhörande tjänster i Umeå och Vindelns kommun. Upphandlingen är uppdelar i olika anbudsområden. Anbudslämnare kan lämna anbud på ett (1) eller flera anbudsområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 - Umedalen, Grubbe, Västerslätt, Rödäng, Teg, Böleäng, Röbäck
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112241:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90630000 Isröjning
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 - Ersboda, ersmark, mariehem, Haga, Berghem, Sofiehem, Ålidhem, Gimonäs, Centrum, Öst/väst på stan,
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112241:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3 - Tomtebo, tavleliden, Täfteå, innertavle, Sävar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112241:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4 - Vindeln, Rosinedal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112241:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5 - Hörnefors, Norrmjöle, Sörmjöle, Ström, Stöcksjö, Stöcke
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112241:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 6 - Holmsund / Obbola
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112241:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 7 - Nordmaling ÅVC
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112241:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 8 - Umeå kommun (anonymt område)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112241:Lot:8