See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beredskapsprodukter
Beskrivning: Under hösten 2025 planerar vi att genomföra en upphandling med mål att skapa ett avtal med flera områden som täcker kommunens behov gällande beredskapsmateriel så som elverk, vattentankar och annat. Observera att frågor endast kommer att besvaras fram till 2026-07-03. Exempel på delområden: Delområde 1 - reservkraft Delområde 2 - dricksvattenförsörjning Delområde 3 - Förplägnad (beredskapskök och beredskapslivsmedel) Delområde 4 - Hygien - nödtoaletter och liknande
Intern identifierare: 15560
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 31682530 Reservkraftstillförsel, 41110000 Dricksvatten, 44211400 Fältkök, 65111000 Dricksvattendistribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gasolkamin
Beskrivning: Upp till tre (3) leverantörer kommer att antas, avrop görs genom förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierare: Gasolkamin
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Dieselkanon/värmare
Intern identifierare: Dieselkanon/värmare
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Vattendunk
Beskrivning: Upp till tre (3) leverantörer kommer att antas, avrop görs genom särskild fördelningsnyckel eller förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierare: Vattendunk
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Vattentank
Intern identifierare: Vattentank
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Frystork/tillbehör
Intern identifierare: Frystork/tillbehör
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Vakuumpåsar
Beskrivning: Upp till två (2) leverantörer kommer att antas, avrop görs genom särskild fördelningsnyckel eller förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierare: Vakuumpåsar
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Fältkök/tillbehör
Intern identifierare: Fältkök/tillbehör
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Toaletthink/tillbehör
Beskrivning: Upp till två (2) leverantörer kommer att antas, avrop görs genom särskild fördelningsnyckel.
Intern identifierare: Toaletthink/tillbehör
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Torrtoalett
Intern identifierare: Torrtoalett
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Drivmedelsmateriel
Intern identifierare: Drivmedelsmateriel
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Förvaring
Intern identifierare: Förvaring
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Elverk
Intern identifierare: Elverk
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Mindre elektronik
Intern identifierare: Mindre elektronik
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Pop-up partytält
Intern identifierare: Pop-up partytält
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Övrigt
Intern identifierare: Övrigt