Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: 12-2018:104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolinspektionen söker en fullservicebyrå som framförallt kommer att hjälpa Skolinspektionen med det operativa kommunikationsarbetet, samt planera och utveckla nya kommunikationskoncept, utifrån myndighetens intressen och uppdrag för att bättre möta målgruppernas behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen