2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande både strategisk rådgivning och produktion av kommunikationsinsatser inom flera kanaler och format.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124402:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning, 79341000 Reklam, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 79342100 Direktreklam, 92100000 Film- och videotjänster