408685-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Tumba: Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel: färsk frukt och grönsaker, potatis
Referensnummer: 2020:295
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för Livsmedel: färsk frukt och grönsaker, potatis.
Inledning
Välkommen att lämna anbud på vår upphandling av:Livsmedel: färsk frukt och grönsaker, potatis och rotsaker.Här nedan finner du kort information om upphandlingen och hur du gör i de olika stegen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03212100 Potatis, 03221000 Grönsaker, 03222000 Frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15310000 Potatis och potatisprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen