2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Livsmedel
Beskrivning: Ånge kommun bjuder in till att delta i kommunernas dynamiska inköpssystem (DIS) avseende livsmedel. DIS:et omfattar mindre volymer av Färskt nöt och lamm, Färska grönsaker obehandlade, Sylt/marmelad, Honung, Potatis, skalad och oskalad, Ägg och Fågel oberett. Kommunen kommer vid behov att göra upphandlingar av grupperna. Antagna leverantörer ska kunna ta emot studiebesök och presentera sin produktion för utsedda personer från kommunen. Antagna leverantörer ska kunna ta emot studiebesök och presentera sin produktion för utsedda personer från kommunen.
Föregående meddelande: 365-2023
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:82545:Lot:1