Kabelanvisning, kabelutsättning och inmätning av kablar
Referensnummer: UH-2023-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kabelanvisning, kabelutsättning och inmätning av kablar avser anvisning och utsättning av befintliga markförlagda kablar samt inmätning av ny förlagda kablar, inom Ellevios samtliga nätområden i Sverige. Avtalsperioden är 2023-07-01 – 2026-12-31 med möjlighet för Beställaren att förlänga i upp till ytterligare ett (1) plus ett (1) år. För mer information se bifogade filer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inmätning och ledningsanvisning