408811-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Hudiksvall: IT-programvara
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppgradering och support avtal av Cactus VA-system
Referensnummer: 8441
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48517000 IT-programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Hudiksvalls kommun har efter genomförande av förfarandet utan föregående annonsering enligt LOU (2016:1145) 6kap 14§ punkt 3 och detta meddelande, för avsikt att ingå avtal med Cactus Utilities AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen