408885-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel Färsk fisk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel Färsk fisk
BeskrivningUpphandlingen omfattar ordermottagning, leverans samt fakturering av livsmedel inom varuområdet färsk fisk för storköksverksamheter som har behov av regelbundna leveranser av storköksförpackade livsmedel.
Intern identifierare2024-00071IN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000