2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationära och mobila trygghetslarm och larmmottagning
Beskrivning: Svalövs kommun avser att upphandla trygghetsteknik som omfattar utrustning och programvara för trygghetslarm och trygghetskameror samt larmmottagning. Upphandlingen omfattat både stationära trygghetslarm såväl som mobila. Målet med avtalet är att med ett kvalitetssäkrat modernt system av larm och trygghetsskapande teknik säkerställa trygghet och självständighet för boende i ordinärt boende. Lösningen bör vara framtidssäker med en tidsaspekt om minst sex år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32500000 Telekommunikationsmateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Trygghetslarm och larmmottagning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96287:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: XXXXXXXXXXXXXX